Home PrzepisyDzisiaj mi się nie chce Wiosenna owsianka z truskawkami

Wiosenna owsianka z truskawkami

by Gosia Socha

Bo nie ma wielu rzeczy w życiu kobiety, które potrafią nas aż tak wyprowadzić ze stanu spokojnego zen jak po prostu my same i nasze samonakręcające się negatywne nastawienie do wszechobecnego „Ja”. Więc i najlepszym na to lekarstwem bądźmy my same i to jak zaczniemy dzień. Wiosenna owsianka z truskawkami może okazać się tutaj niezastąpiona.

Przygotowanie - 15m

Przygotowanie

liczba porcji 2

Liczba porcji

Trudność

Trudność

 

 

 

 

Przygotuj sobie takie energetyczne śniadanie na początek dnia (wkurzającemu mężowi też możesz – będziesz miała zaliczony jeden dobry uczynek :)). Gwarantuję, że doda energii nie tylko Twojemu ciału, ale i duszy!

Od rana wszystko mnie mega denerwuje. Mąż – standardowo jemu obrywa się najczęściej. W sumie to nie tylko on. Bo dziecko też. No i opalająca się na tarasie sąsiadka (serio? Przy 10 stopniach można się w naszym kraju opalić??). Pies sąsiada też nie jest obojętny na moje  samopoczucie. Stan konta (nie wiedziałam, że mogę mieć debet na koncie). No i Ja… i moje poranne odbicie w lustrze. Mogę tak wymieniać bez końca przy takich dniach jak ten.

Eee tam z takim gadaniem. Wiem, że można pójść na łatwiznę i powiedzieć – to wszystko wina wahań hormonalnych. Gówno, a nie hormony. Po prostu gorszy dzień. Najważniejsze jest szybkie działanie. Najlepsze byłyby promienie słoneczne i drink z palemką. Niestety, ani jednego, ani drugiego nie uświadczę o tej porze roku w Polandii. Za to mogę mieć słońce na talerzu i energii na cały, pracowity (i jak się później okazało wykańczający) dzień. Wiosenna owsianka z truskawkami to prawdziwy kopniak energetyczny. Zbawiennym byłoby móc ją zjeść w owych promieniach na tarasie z kawą. To dzięki niej mogę przeżyć takie dni jak ten.

Składniki na owsiankę:

  • 400 ml mleka
  • 10 łyżek płatków owsianych górskich
  • 6 łyżek płatków owsianych błyskawicznych
  • 6 łyżek otrębów granulowanych
  • 1 spory banan
  • 200 g truskawek

Wykonanie owsianki:

Mleko wlej do garnka, wsyp płatki owsiane górskie i błyskawiczne – zagotuj na średnim ogniu. Zmniejsz na minimalny i gotuj tak przez około 5 minut.

W międzyczasie banana pokrój na ćwiartki a następnie w plasterki. Truskawki również pokrój w plasterki. Banana i większość truskawek dodaj do owsianki na jakieś dwie minuty przed podaniem – żeby oddały trochę smaku.

Resztą truskawek oraz otrębami granulowanymi posyp przełożoną do miseczek owsiankę i życz sobie smacznego, słonecznego poranka 🙂

 

You may also like